3 jednoduché recepty na domácí pleťovou masku

A všechny doma hravě zvládnete.

Stačí pár ingrediencí, někdy tři, někdy pouze jedna a vaše pleť může dostat pořádnou dávku péče, živin a hydratace. A přitom jde o suroviny, které máte běžně v domácnosti. Samozřejmě každá surovina je na něco jiného a je dobré je používat tak, aby byl jejich efekt co nejlepší. Pokud se chcete zbavit černých teček, použijte směs vaječného bílku a citronu. V případě, že chcete pleť jen vyčistit, stačí smíchat kokosový olej a kurkumu. A tak dále.

Samozřejmě nic se nemá přehánět. Doporučujeme masky používat 1x do týdne - naší pleti to bude bohatě stačit. V průběhu už dbejte jen na pravidelnou hydrataci a čištění. Když si z těchto činností uděláte opravdový rituál, můžete se těšit na to, že pleť bude vypnutější, hladší, bez černých teček nebo kruhů pod očima. A těch pár minut denně za to přece stojí.

Před aplikací jakékoliv masky bychom měli pleť na ni připravit. Vyčistit a lehce prohřát nebo prokrvit. To můžete buď jemnou masáží nebo nejlépe pleťovým peelingem. Pleť bude tak na výživnou masku dostatečně připravena.


A teď pár domácích receptů:

  • Maska na projasnění pleti

Smícháme 2 čajové lžičky citronové šťávy se 2 polévkovými lžícemi bílého jogurtu. Citron pleť obecně rozjasňuje, redukuje akné, působí antibakteriálně a je vhodný i k pravidelnému použití na mastnou pleť. Jogurt naopak pleť hydratuje a udržuje ji jemnou a svěží. Také vyběluje stařecké skvrny a je vhodný i na citlivou pokožku. Po 10 minutách masku jemně smyjte.

  • Japonská maska pro krásnou a mladou pleť

Celá Asie funguje na rýži, používají ji všude. Nejde se tedy divit, že ji najdete i v jejich domácích maskách. Podle nich má rýže mnoho benefitů nejen na celý organismus, ale i na pleť. Například chrání pleť před UV zářením, působí preventivně proti vráskám a pomáhá pokožce vzpamatovat se ze spálení od sluníčka. Taky obsahuje vitamin B, který podporuje regeneraci buněk a udržuje pleť jemnou. Budete potřebovat 3 polévkové lžíce mírně rozvařené rýže (nejlépe čerstvě udělané a v pokojové teplotě), 2 polévkové lžíce medu a 1 lžičku mléka nebo avokáda (pro rostlinnou verzi). Směs pořádně promícháme (můžeme i rozmixovat) a aplikujeme na pleť. Až maska uschne, opatrně ji umyjeme.

  • Maska na akné

Med obecně působí hojivě a protizánětlivě, což je v tomto případě potřeba, jelikož pleť potřebuje pomoc hojením a přitom s odstraněním veškerých nečistot. Skořice zase působí na jizvičky a červené skvrny od pupínků, pleť zoceluje a zjemňuje. Dohromady směs působí i jako jemný peeling. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce medu a ¼ lžičky bio skořice. Masku nechte působit 10 min a smyjte. Tuto masku nepoužívejte v případě, že máte hnisavé akné nebo jinou kožní vyrážku.


A pokud by vám čas zkrátka nedovolil si masku doma připravit, i tak nezoufejte. Kdykoliv se můžete obrátit na naše přírodní masky, které už jen stačí nanést na pleť a jemně umýt.

Vyzkoušet můžete třeba zklidňující pleťovou masku od Naobay. Obsahuje rýžový a šáchorový olej, který pokožku chrání proti volným radikálům, hydratuje a zjemňuje. Dále doporučujeme pleťovou masku Balance značky ONEST. Směs v této masce cílí přímo na problematická místa, pleť detoxikuje, regeneruje a sjednocuje. V neposlední řadě můžete vyzkoušet i masky od značky Dulcia. Například tato poskytuje pro pleť i jemný peeling a proto se dokáže lépe regenerovat a je vyčištěná od všech odumřelých buněk.

Tak co, která maska bude tou vaší oblíbenou?

Vaše Barča