Aromaterapie

Éterické oleje z konkrétních rostlin, některé pro posílení rovnováhy organismu jiné pro podporu zdraví - to je aromaterapie. Může nám pomoci v každodenním životě, podpoří "well-being" a prakticky se uplatní v každé domácnosti.

Široké téma, o kterém by se dalo povídat hodiny...

Stále více přírodních kosmetických značek používá k výrobě svých produktů esenciální oleje. Vůně působí na lidskou mysl a tělo, hubí viry, zárodky bakterií a mohou aktivovat léčebné procesy v těle. Díky svým vlastnostem jsou používány také jako přírodní konzervanty. I přes všechny pozitivní aspekty, je důležité doplnit, že s aromaterapií je třeba nakládat obezřetně a vědomě. Pokud se v esenciálních olejích a jejich použití neorientujete, je vždy lepší sáhnout po hotové směsi.

Aktuálně pro vás vybíráme hotové směsi od Docteur Valnet, ODAROME - jako prevenci a druhou CLIMAROME, když už se necítíte ve své kůži.

Esenciální oleje se používají s opatrností, jsou velmi silné, proto se doporučuje při použití v domácnostech s dětmi a zvířaty větrat. Zvířata by měla mít možnost odejít do jiné místnosti a u dětí volíme vždy variantu, že méně je více. Čisté esenciální oleje je vhodné aplikovat ředěné a před použitím se podívat, zda je daný chemotyp vhodný k zamýšlenému účelu. Pro nanášení esenciálních olejů na tělo se používá jako nosič například olej nebo máslo. Pro malá miminka se doporučují pouze hydroláty, jako je například květová voda z růží nebo heřmánku.