Co je u nás nového?

V tomto kouzelném čase příběhy nabývají na oblibě. Právě v adventním období častěji usedáme společně s dětmi k televizním obrazovkám a vybíráme pohádky, romantické komedie nebo příběhy s vánoční tématikou. Krásné chvíle, kdy můžeme být všichni spolu, obklopeni světýlky, vánoční výzdobou a vůní z připravovaného cukroví.

 

My s jedním příběhem, krátkým vyprávěním představíme novinku letošního podzimu. A, že jich letos máme ... 

 

Náš příběh je datován někde kolem roku 40 před našim letopočtem a odehrává se ve starověkém Egyptě. Někteří z vás již asi tuší, že se jedná o známou egyptskou královnu Kleopatru VII. Která se do historie nesmazatelně zapsala svou krásou, mileneckým vztahem Juliem Caesarem a Markem Antoniem, svou mocí a nejasnou smrtí.

Kleopatra_1

Jednoznačnou odpověď okolo její sebevraždy v literatuře nenajdeme. Někde se uvádí, že zemřela na hadí uštknutí, jinde, že použila špendlík namočený v silném jedu a historik Strabón píše o jedovaté masti. Pravdu se dnes už nedozvíme.

Uvádí se, že ve skutečnosti byla Kleopatra známá díky své inteligenci. Mluvila nejméně deseti jazyky a byla vzdělaná v matematice, rétorice, astronomii a filozofii. V souvislosti s Kleopatřinou krásou se můžeme dočíst, že svoji pleť léčila mléčnými koupelemi. Tak dlouhou tradici v péči o pleť má syrovátka, kterou jako hlavní složku zpracovává rakouská kosmetická firma vielö do certifikovaných BIO produktů péče o pleť a vlasy.

Při výrobě respektuje přírodu, čistotu i kvalitu ingrediencí a jednoduchost péče nezatížené chemií. Základem filosofie vielö je unikátní, vědomě prostý přístup k péči o pokožku obličeje a těla pomocí jednoduchých, ale účinných složek redukovaných na to nejpodstatnější. Z nabídky produktů této BIO kosmetiky vybíráme chytře sestavené balíčky, úhledně zabalené v praktické krabičce.

 duo-tělo2

 

 

 

Zdroje: