Jak chránit pokožku před mrazem

Také milujete procházky v počasí jaké bylo třeba dnes?

Mrazivé, slunečné, no krása.

Ale s dětmi člověk chodí ven téměř za každého počasí a už od podzimu nechráněná pokožka prostě trpí. Znáte to, suchá a podrážděná pokožka dětí jak se objeví, těžko se pak léčí. 

Zarudlé hřbety ručiček, které sníh ani led nenechají bez povšimnutí, rukavičky stále sundavají, nandavají a ty stejně nakonec skončí promáčené... Ručičky trpí přechody z tepla do zimy a naopak. Kůže je pak podrážděná, vysušená. Často se to zhoršuje i klasickými tekutými mýdly, které mohou vyvolat i ekzém. To samé trápí i ošlehané tvářičky, rtíky, nosánky...

Moje doporučení zní: 
chránit, pečovat a šetrně mýt s minimem chemie a parfemací, používat přírodní kosmetiku.

My doma používáme tyto přípravky:

Mytí rukou i celého těla:
Mýdlo Dulcia
Mýdlo Mylo

Péče a ochranné mazání na ven:

Dulcia ochranný krém - mažeme obličej, rty i ručky


Mazání večer po koupeli - tělo i obličej, střídáme:
Dětský balzám Dulcia
Mylo krém Trojruža s bambuckým máslem a velmi jemnou vůní
Arganový olej nebo Makový olej, ten je ale hodně jemný, více regenerační je argan.


V případě, že např. ruce na hřbetech oschnou tak, že ne a ne povolit, namažu na noc silnější vrstvu ochranného krému, kůže po něm změkne. Dále pak pokračuji s balzámem a olejíčky.
To samé, co funguje na děti, funguje i na dospělé, proto pokud si o víkendu dáváte pauzu od makeupů, rozhodně svoji pleť chraňte, ušetříte ji tak popraskaným žilkám i podráždění.

P.S. Díky univerzálnosti přírodní kosmetiky můžete ochranný krém použít i pro svého čtyřnohého kamaráda. Pejsky často trápí popraskané tlapky při velkých mrazech, takže když pro celou rodinu, tak pro všechny.

Vaše Martina