Krása - vnější, nebo raději vnitřní?

Když jsem se včera připravovala na ples, začínala jsem se líčit, měla jsem takový momentální nápad vyfotit se před nalíčením a po něm, ani jsem neplánovala co s fotkami udělám, jestli s nimi něco udělám a co k nim připíšu. Fotky "před a po" obecne už moc nemusím...na inspirativní líčení nejsou příliš kvalitní, ale nakonec mě pár myšlenek přece napadlo a třeba budou někomu inspirací.

Často mi lichotíte, že mi to sluší, že mám pěkné obočí....Tak vás co mě nenalíčenou ještě neznáte, nechám nakouknout pod pokličku.... Slýchám jak dobře vypadám, ikdyž vlastně nejsem nalíčená. Moje běžné líčení sice zabere asi 5 min, ale použiju obvykle: makeup, pudr, tvářenku, řasenku, pudr na obočí a rtěnku, takže o tom, že bych nebyla nalíčená se mluvit nedá:)

Chce to jen zvolit ty správné přípravky, barvy tak, aby vše působilo nestrojeně...
Jak jsem se tak chystala, nějak podvědomě mi běžely hlavou myšlenky, jak my ženy jsme krásné, vnitřní krása doplňuje tu vnější a pokud je vše v harmonii je to nejlepší a přirozené.
Trvalo to skoro do mých 30 let, než jsem opravdu přišla na to, že ty řeči o vnitřní kráse nejsou jen prázdné fráze, ale že na nich něco bude, že jiskru v oku člověku nedodá sebelepší makeup, ale spíše pocity a rozpoložení v jakém se nacházíme. Každé ženě sluší úsměv, ať už je nalíčená, nebo bez mejkapu, úsměvem se dá zachránit kde co :)
Dnes je mi 35 a můžu říct, že jsem spokojená, umím se nalíčit a obléct. Nenosím totiž barvy které mi nesluší jen proto, že jsou právě módní, nebudu nosit střih oblečení který je nepohodlný, nesedí mi jen proto, že ho mají modelky v časopisech...Nikde není napsáno, že to co nosím, je nejlepší a dokonalé a že se musím líbit všem, ale je to o tom, v čem se cítím nejlíp, v tom je to kouzlo. Ano, ne každý na to přijde hned, někdo potřebuje poradit, naťuknout, kterým směrem se má ubrat, ale určite to není jen to, co vidíme na modelkách v časopisech a magazínech. Vždycky jde o pocit.

Během večera na plese, když jsme si vykládaly s kamarádkami, přišla řeč na vzhled, nic zvláštního, to jsme my holky... ale když jsem porovnala, jak se vidí ony a jaká je realita, tak jsem si uvědomila, zase a znovu jak jsme krásné ani o tom často nevíme.
Díváme se na sebe tak kriticky a je to škoda.
Každá jsme jiná, jedna malá hubená a má uhrančivé oči, druhá je vysoká s dlouhými štíhlými nohami, milou povahou a s problematickou pletí, třetí silná s krásným úsměvem a smyslem pro humor, další ma velký nos a malá prsa, krásné vlasy a u každé najdu kromě vzhledu i osobité vlasntosti, které mě na dané osobě baví mnohem víc než ty které se týkají jejího vnějšího vzhledu. Jsme krásné a je důležité mít se rády, jiné tělo už v tomto životě nedostaneme a buďme rády že jsme zdravé, že můžeme ráno vstát a prožít další den❤️.

Tak to je vše co jsem vám chtěla říct, jestli jste se dočetly až sem, děkuji a budu ráda za vaše názory, postřehy a zkušenosti .

Koho by zajímalo jaký makeup a co vše jsem použila na fotce, tak koukněte zde:
Pleť jsem vyčistila emulzí Dulcia http://www.lotosbeauty.cz/pl…/dulcia-vyzivna-cistici-emulze/,
šplíchla růžové vody http://www.lotosbeauty.cz/pletove-vody/ruzova-pletova-voda/ a vmasírovala olejíček Mylo flora http://www.lotosbeauty.cz/…/serum-na-suchou-a-citlivou-ple…/.
Nanesla jsem makeup SÓbio ostín 04 http://www.lotosbeauty.cz/…/so-bio-make-up-04-sable-chaud-…/,
zafixovala pudrem Kripa, potom lehce konturovala zkoseným štětcem
a bronzerem Kripa http://www.lotosbeauty.cz/tvar/delicate-shade-bronzer/.
Pak jsem vytvarovala obočí sadou Beautifulbrows http://www.lotosbeauty.cz/sa…/sada-na-oboci-beautiful-brows/, na celé víčko jsem nanesla rozjasňovač z této sady ve světle růžovém odstínu, pak také pod obočí a nad lícní kosti,
tvářenku jsem použila Kripa golden peach http://www.lotosbeauty.cz/tvar/true-brilliance-blush/.
Oční stíny Kripa http://www.lotosbeauty.cz/oci/ocni-stiny-velvet-perfection/v hnědém matném odstínu chilly chocolate do vnějších koutků, pro lehce kouřový vzhled, na střed víčka starorůžový stín - vintage pink.
Následně tmavě hnědá tužka na horní i spodní linku a řasenka oboji zn. Kripa, nakonec má oblíbená rtěnka v odstínu playful pink http://www.lotosbeauty.cz/rty/rtenka-vibrant-colour/, kterou používám každý den, pečuje o rty, je matná, vydrží a není nutné dělat konturu.

Vaše Martina