Nastal ten správný čas připravit pleť na zimu

Právě teď nastal ten správný čas. Ptáte se na co ? No přece začít pleť připravovat na zimu. Vyživovat a chránit, to si tu teď budeme opakovat následující měsíce hodně často. Možná jste sami zaznamenali, že pleť začala být více reaktivní, začala pnout a vrásky jsou viditelnější. Ano, chladnější počasí naše pleť vnímá a reaguje na ně, ikdyž se to nemusí zdát a užÍváme babí léto. Naše pleť a nejen ta, celý náš organismus vnímá tento přechod často citlivě. Začněme tedy více vnímat sami sebe a dopřejme tělu hladký přechod na nové období. 

Naše tipy :
Pleť:
Dopřejte pleti ochranu a péči díky výživnějším krémům, používejte séra nebo olejíčky pod krém na noc. 1x týdně si aplikujte výživnou nebo zklidňující pleťovou masku. Nezapomínejte na toner, hydrolát, neboli pleťovou vodu. Ta má funkci nejen že pleť dočistí, ale především zvlhčí a hydratuje, výživné oleje a krémy se pak v pleti lépe uzamknou a dostanou hlouběji. Z péče Naobay můžeme doporučit tyto produkty: Na den výživný krém, který není mastný, na noc Naobay regenerační olejové sérum výživný noční krém mastnější konzistence.

Tělo a mysl:
Relaxujte pokud to jde, nasávejte atmosféru slunečných dnů dokud nás ještě doprovází. Udělejte si čas pro sebe a připravte se na dlouhé zimní období a předvánoční shon. Dopřejte si relaxační koupel, zajděte si na masáž a pokud nemáte čas, udělejte si krátkou masáž alespoň doma. Plosky nohou, nebo záda a šíje.
Využijte aromaterapie a provoňe svůj domov hřejivou vůní. Jaká vůně se teď hodí? Například mandarinka má pozitivní vliv na dobrou náladu a hodí se pro celou rodinu, tea tree desinfikuje a čistí vzduch od případných virů a infekcí. Proti bolesti hlavy, migréně i nevolnosti působí máta.
Vyberte si vůni která vám sedne a kromě použití do aromalampy můžete nanést pár kapek do oleje nebo másla a namasírovat si před spaním unavené tělo. Části těla kde je vhodné aroma oleje aplikovat jsou záda v oblasti beder, plosky nohou, hrudník. Pokud chcete aplikovat esencielní oleje dětem nebo se léčíte s nějakou vážnou nemocí, jste těhotné nebo kojíte, informujte se o vhodnosti použitého esenciálního oleje. 

Je také správný čas pro detoxikaci organismu, takže můžete zkusit půst nebo pití zeleninových šťáv. Vyčistit a detoxikovat střeva například s humátovými preparáty Cytosan a v případě nemoci nebo po užívání antibiotik jsou vhodná také probiotika Probiosan

Důležité je také i nadále dodržovat pitný režim, obzvlášť pokud se rozhodnete detoxikovat tělo, toxiny se díky vodě správně odplavují. Pít můžete čistou vodu i bylinkové čaje. 

Hlavní je neztrácet dobrou náladu a pozitivní myšlení, naše mysl ovlivňuje i naše tělo. 

Přejeme vám krásný a barevný podzim! 

Vaše holky z Lotosu

Martina&Iva