ONEST: kosmetický produkt nebo vyjádření čisté přírodní podstaty?

Sama jsem dlouho bojovala s tím, jak tuto recenzi uchopit a jak se vůbec k této značce postavit. Na jednu stranu mi jejich produkty skvěle seděly, na druhou stranu mi tam chybělo „něco“, čeho jsem se potřebovala ještě dopátrat.


Ale protože mi bylo líto nechat tento článek jen tak, šla jsem k samotnému zdroji. Prozkoumala jsem jejich web, pročetla historii i důvody, proč vůbec ONEST vznikl a kdo za ním stojí.

A byla jsem ohromená.

Stojí za ním nádherná a dokonalá myšlenka návratu k nejčistšímu zdroji přírody a na každém procesu tvorby – od vývoje až po fotografii produktu - se podílí unikátní osobnost, která výslednému dílu dodává kus svého osobitého stylu a pohledu na život.

Základem této značky se stala látka squalane, která byla definována japonskými vědci v roce 1906, ale její vznik sahá až do dob před 3,5 miliardami let. Tato látka se objevuje v jaterních žilách hlubinných žraloků a tehdejší starověké zmínky z Číny a Japonska ji popisují jako základní „všelék“. Je zásadní pro přežití v prostředí s těmi nejméně příznivými podmínkami.

DSC_0435

ONEST ale zjistil, že tuto látku mohou získat třeba i z oliv (kde jí není tak velké množství), ale hlavně z tepelně neopracované cukrové třtiny. A nyní ji používá ve svých produktech.

A čím je tedy squalane tak výjimečný?

Tato látka dokáže skvěle hydratovat a vyživovat pokožku, jde přitom o formu oleje, který nemastí a po použití pokožku „uzamkne“, aby si udržela vláčnost dlouhodoběji. Zároveň obnovuje pružnost buněk a vyrovnává tóny a jas pleti. Díky jeho konzistenci je vhodný pro všechny typy pleti, jelikož nenechává pleť mastnou a hlavně ji vyživuje. Můžete jej použít i na vlasy nebo tělo a stačí vám jen pár kapek.

Já sama vyzkoušela krémový Repair celanser, gelový Refresh face cleanser a krémovou masku Balance. Pleť jsem měla jak dětskou prdelku. Vyživenou, úžasně jemnou, maska mě nepálila (mám citlivější pleť a proto jsem byla zvědavá, co se mnou udělá) a krásně se rozetřela. Po čistících produktech moje pokožka nebyla ani vysušená, ani příliš mastná. I jejich doporučené použití se mi líbilo. Přesně jsem věděla, kdy a jak produkty použít a každý měl přitom odlišný efekt. Opravdu mi všechny sedly a jediné, co se mi nezdálo, byla vůně, která mi neustále vrtala hlavou, jelikož jsem v ní hledala nějaké chemické složení. Můj nos je na vůně bohužel taky citlivý. 

Nakonec jsem přišla na to, že kyselinu hyaluronovou z červených řas a antibakteriální fermentovaná probiotika (nehledě na samotný squalane) prostě nemáte v každém kosmetickém přípravku. Nemusíte se bát, jejich vůně je jemná a příjemná, řekla bych až nenucená. Pro mě ideální. Ale většinou čekáte květiny nebo oleje z přírodních a (dejme tomu) klasických rostlin, které ve výsledku dělají trochu odlišné tóny.

DSC_0431

Když ale zjistíte, co si vůbec na pleť zrovna dáváte a kolik lidí za jedním přípravkem stojí. Když si uvědomíte, jak dlouho si nad daným lámalo hlavu i několik osob, a to od výrobního procesu až po fotografa, který se snaží produkt zachytit v jeho nejčistší podstatě a nafotit k němu takové fotografie, které ho opravdu vystihují (omlouvám se, taky jsem fotografka a tak mě tato část obzvlášť uchvacuje), zjistíte, že za ONEST stojí mnohem víc než jen kosmetický produkt.

Je za ním příběh a touha poskytnout cestu k té nejpřirozenější kráse.

A to se opravdu cení.

ONEST doporučuji vyzkoušet a investovat do něj, jelikož vás nezklame, podpoříte tím fůru lidí, kteří za těmito výrobky stojí a pracují s nimi s úctou a hlavně uděláte i něco pro sebe :) 

Mějte se krásně!

Vaše Barča