Péče o nehty, domácí manikúra a zdravé laky.Co vše ovlivňuje kvalitu nehtů?


• strava a výživa
• péče o nehty a ruce
• kvalita a složení běžně používaných produktů
• psychika

Poďme si to projít blíže. Zdraví je na prvním místě.


- Strava a výživa těla je důležitá i pro stav a vzhled našich nehtů, často tak můžeme poznat i chybějící vitamíny. Vyvážená strava je základem pro zdravou pleť vlasy i nehty. Nadmíra cukru a to nejen toho přidaného, ale i konzumovaného v ovoci a pečivu, může přispět k množení kvasinek a podpoře mykóz, které se mohou přenášet i infekčně a třeba i nedostatečnou hygienou a když se pak vyskytnou právě tou stravou je živíme, což spoutu lidí ani neví.

- Nehtové plísně trápí některé lidí, jak na nohou, tak na rukou, nebo jinde na těle. Preparáty z lékárny, nebo výživovými suplementy se pak řeší akutní stav, ale pro udržení zdraví se musíme postarat my sami právě životním stylem, stravou a hygienou. Tyto problémy mají tendenci se vracet a projevovat i na jiných částech těla. Pomoci může kromě stravy i aromaterapie ( esenciální oleje z tea tree, levandule,oregana, tymiánu ) a speciální preventivní produkt má i španělská značka laků na nehty HANDMADE, která vyrábí 7-free s 5-free laky a další pečující přípravky. Proti nehtové plísni najdete tento produkt - léčebná kúra.
Co se týká doplňků stravy, tak ku prospěchu mohou pomoci pro pružnost kolagen, doplnění minerálů pomocí Fytomineralu, probiotika .
- Péče o nehty a nehtovou kůžičku může ovlivnit to aby se nehty netřepily a nelámaly. Doporučuji nehty pravidelně zapilovávat a to především když citíme, že se nehty zachytavájí. Nehtovou kůžičku je dobré promazávat a masírovat, díky prokrvení a dodání vyživy ze podpoří i růst a zdraví nehtu. Občas ji můžeme opatrně zatlačit.
- I nehty mají póry a velmi snadno jimi do krevního řečiště pronikají veškeré látky, které obsahují běžné laky na nehty. Je proto důležité, aby jsme se drželi zpět od nebezpečných látek, které mohou ovlivňovat například hormonální i reprodukční systém v těle, nebo mít rakovinotvorné účinky. Nerada straším, ale právě kosmetiku na nehty často ženy považují za bezpečnou, ale opak je pravdou, povrchem nehtu a nehtovým lůžkem se látky do těla vstřebávají ještě rychleji než kůží.
Pozor: ženy které jsou těhotné, nebo to plánují, by měli dát opravdu pozor, nebo se lakování úplně vyvarovat. (A to nemluvím o "umělých nehtech", gel laku a jiných agresivních procedurách, kdy se nehet ještě i opiluje a ztenčí se tak jeho vrstva, které obsahují zdraví nebezpečné látky a lepidla, jako například: toluen, formaldehyd, aceton a další,které nemusí být podle názvu tak tak známe, ale mohou být stejně škodlivé.)
V lepším případě pak tělo musí věnovat velkou pozornost tomu, aby je vyloučilo přes svoje orgány.
Proto je dobré volit alternativy, které jsou šetrnější, dělat kompromisy, ať už jde o kosmetiku, nebo třeba stravu. Já jsem tuto alternativu jsme našli právě u značky HANDMADE, která neobsahuje ty "nejvíc škodlivé" látky a produkty jsou tak bezpečnější pro všechny. Kompletní nabídku a informace o složení najdete na webu zde, kde si můžete prohlédnout taky všechny ty krásné odstíny, které tato značka nabízí.
Výhodou je i cenová dostupnost těchto produktů, poměr ceny a kvality je naprosto skvělý. Tato značka je u nás v nabídce už téměř rok a díky tomu, máme od nšich zákaznic moho kladných recenzí ať už jde o výdrž laků, tak i celkovou spokojenost.
- Na kvalitě nehtů, se může projevit i naše psychika, stejně jako na naší kůži a vlasech. Cílem je udržovat své tělo ve zdraví, pohodě a dát mu prost najevo trochu i té často omílané sebelásky.....
Postup jak vrstvit jednotlivé produkty.
  1. Odlakovač - Handmade bez acetonový odlakovač na olejové bázi nehty nevysušuje jako běžné odlakovače. Navlhčete vatový tamponek, přiložte k nehtu na pár sekund a krouživým pohybem, velmi snadno odstraníte starý lak. Ruce pak opláchněte a osušte.
  2. Odstraňovač kůžičky - Naneste kapku na lůžko nehtu a promasírujte, kůžičku můžete i jemně zatlačit. Nakonec otřete ubrouskem.
  3. Podkladová báze - Báze nehet připraví na lakování tak, že lehce odmastí povrch a také  ho vyhladí, lak poté lépe přilne a vydrží.
  4. Barevný lak dle výběru nalakujte jednu nebo dvě vrstvy. S širokým štětečkem vám to půjde velmi snadno a téměř jedním tahem.
  5. Gelová vrstva Sun Dry top coat. Krycí leskla vrstva, která se chová jako "gelová" s rozdílem, že není potřeba použít uv lampu a chrání proti olupování. Doporučuji nechat barevnou vrstvu trochu proschnout před aplikací.
  6. Krycí vrstva Fast Dry top coat. Urychluje schnutí, dodává lesk.

 

Přeji vám klidné dny, za holky z Lotosu Martina.