NÁŠ PŘÍBĚH

7N8C4422

Tak to jsme my, holky z Lotosu

Prodáváme s radostí, balíme s láskou a vybíráme dodavatele s vizí poctivosti a lepších zítřků. Veškerou kosmetiku osobně testujeme, abychom vám tak mohly nejlépe poradit. Dáváme přednost malým rodinným firmám, ekologickým obalům a hlavně dbáme na kvalitu složení. V prostorách starého kouzelného domečku na slavkovském náměstí působíme od dubna 2017, kde si plníme své vize a sny.

Děkujeme za přízeň všem, kdo nás navštíví osobně nebo nakoupí přes náš eshop.  

 S láskou

Martina&Iva


Martina Kozlíková (zprava)

Zakladatelka salonu

Jmenuji se Martina a jsem kadeřnicí, vizážistkou a majitelkou salonu Lotos Beauty, který funguje již 9 let a ve kterém se věnuji zkrášlování žen. Mám štěstí, protože dělám práci, která mne nesmírně baví a naplňuje.

Během své 15-ti leté praxe jsem vyzkoušela spoustu různých značek, prošla různými školeními i semináři, testovala a zkoušela to nejlepší, ale stále to nebylo ono. Po porodu mých dětí jsem se sama začala potýkat s různými zdravotními problémy, kožními ekzémy, alergiemi a astmatem. Tak začala moje cesta za přírodní kosmetikou a zdravějším životním stylem.

Začalo to tak, že jsem vyzkoušela na svůj bolavý ekzém na rukou snad všechny dostupné značky v lékárně, utratila během několika let nemalé peníze, ale efekt nebyl téměř žádný. Na kožním jsem dostala kortikoidovou mast, která mi nepomáhala a informaci o tom, že ekzém se léčit nedá a dají se jen mírnit příznaky. Na alergologii jsem na počínající astma kortikoidové dýchadlo, po kterém jsem dostala třes po těle a to byla poslední kapka mého léčení touto cestou.

Tím nechci vůbec podceňovat lékařské vzdělání a podotýkám, že mé zkušenosti a poznatky se týkají jen ekzémů, se kterými si myslím, to doktoři ještě prostě moc neumí :-). Začala jsem hledat cestu, zkoušet přírodní kosmetiku, pracovala jsem na sobě i po jiných stránkách a to kromě kosmetiky, také vnitřně i myšlením.

Objevila jsem tenkrát kosmetiku Davines a musím říct, že to byla láska na první pohled. Kvalitní ekologické produkty, výtažky z bylin a květin, udržitelnost, obaly i složení produktů šetrné ke zdraví i životnímu prostředí. Okamžitě jsem poznala velikou změnu, ekzémy na mých rukou začaly ustupovat a já byla šťastná, že práci kterou miluji, budu moci dělat dál. Další značkou kterou jsem na své cestě potkala je dánská kosmetika Natulique, kde jsou šetrné nejen barvy na vlasy s vysokým obsahem organických složek a BIO olejů i celá pečující a stylingová řada, ke které postupně přibývaly i další značky a k salonu přibyla kamenná prodejna a eshop.

Cesta nebyla snadná a vše se vyvíjelo postupně, protože jak se říká "člověk míní, život mění". V roce 2012 jsem se s rodinou přestěhovala z Brna na vesnici, kousek od Slavkova, kam jsem mimo jiné už jezdila často líčit, v rámci spolupráce s mojí sestrou, která je fotografka. Přišlo rozhodnutí, zda tehdy 5 let zaběhnutý salon v Brně ponechat a dojíždět, nebo se přesunout do Slavkova u Brna a začít na v nových prostorách zase od začátku. Rozhodla jsem se vzhledem k tomu, že dojíždění je časově náročné a nemáme bohužel babičky na hlídání, aby se dalo vše skloubit, salon přesunout do Slavkova. Díky stálé klientele se podařilo rozběhnout salon i na novém místě. Následně po 4 letech fungování se naskytla příležitost větších prostor přímo na náměstí v domečku ve kterém jsme do dnes a nastal čas opět se přesunout. Ale už jen v rámci Slavkova a salon rozšířit o prodejnu kosmetiky a to už společně s mojí kelegyní Ivčou se kterou nás spojil osud, byť se známe 20let.

Ke všem mým oblíbeným značkám, které prodávám a doporučuji, vedla dlouhá cesta, ale právě proto jsem přesvědčená o jejich kladech a účincích a vím, co by kvalitní kosmetika obsahovat neměla.

Mám ráda zvířata a přírodu, takže samozřejmě oceňuji, že firmy, se kterými spolupracuji, se zajímají o ekologii. Musím říct, že spolupráce s distributory a ve většině případů přímo výrobci  přírodní kosmetiky je úplně jiná, než s velkými firmami. Oceňuji osobní jednání a citlivý přístup bez vnucování a nátlaku. A to co sama nemám ráda, nedělám ani já druhým, proto mile ráda poradím, doporučím a je na každém, co se rozhodne vyzkoušet a pořídit si domů. Největší mojí odměnou je Vaše spokojenost a nadšení z přípravku, a to že funguje tak jak má.

Co mám na přírodní kosmetice úplně nejraději je její univerzálnost. Může ji používat celá rodina včetně dětí, můžeme ji používat k tomu k čemu je určená, ale i na mnoho dalších způsobů. Cítím z ní jinou energii než z konvenční kosmetiky, která se často tváří jako přírodní, ale opak je pravdou.

Dnešní doba je uspěchaná a my zapomínáme vnímat, co nám příroda přináší, naznačuje, dává.

Mějme radost z každé procházky s rodinou, z každé příjemně strávené chvíle, z každé kapky oleje, který do své kůže vetřeme, z jeho vůně, udělejme si čas na sebe. Žijme přítomným okamžikem.

Mějte pohodové dny,

Vaše Martina

P.S.  Dávám přednost přírodním alternativám, ale když jsme nemocní a nezabírá ani cibule s medem, jdeme úplně normálně k doktorovi.

P.P.S. Žijeme zdravě, jíme zdravě, ale když  k nám přijedou do vesnice kolotoče i moje děti snědí za víkend několik lízátek ve tvaru dudlíku a hezky „barevnou“ cukrovou vatu...

P.P.P.S. Nic se nemá přehánět, kromě lásky teda, té není nikdy dost ❤!

 


Iva Kolenáčová (zleva)

S Marťou se znám už hodně dlouho. Ještě chodila na střední školu, když jsem jí svěřila své vlasy do péče. Měla ten správný cit, odhad a uměla dobře poradit, nejen v péči o vlasy.

Vždycky jsem se zajímala o líčení a kosmetiku, bavilo mě chodit upravená a trochu podtrhnout svou ženskost. Marťa pokaždé přišla s novým tipem líčení, s novou značkou krému a s tou správnou radou.

Proto, když mě Martina oslovila, jestli bych s ní nechtěla spolupracovat, neváhala jsem ani minutu. Být součástí její práce a objevování nových značek a produktů bylo pro mě jako sen. Vždyť která holka by nechtěla pracovat s voňavými mýdly, pleťovými krémy, dekorativní kosmetikou i parfémy?
Objevila jsem za tu dobu plno nových věcí, ingrediencí, které se přidávají do přírodní kosmetiky, olejíčky, bylinky a různé výtažky. Sama na sobě i na celé rodině vše vyzkoušela a prověřila. A nejlepší na tom je, že to funguje! I bez chemie a zbytečných umělých přísad.

Přesvědčila jsem se, že i zdravé a přírodní produkty můžou pomoci s různými problémy – vyléčit akné, zklidnit citlivou pokožku popř. nám pomoci s úklidem.

A navíc vše v recyklovatelných obalech, s podporou lokálních dodavatelů a s důrazem na ekologii.

Člověk se postupem času vyvíjí a mění, a s přibývajícím věkem se mění i jeho myšlení. Víc myslí na druhé i na děti, a taky co bude, až my tady nebudeme…. A proč s tím nezkusit něco udělat? Třeba jen tím, že začnu třídit odpad a že začnu přemýšlet nad tím co jím, co používám za kosmetiku a v čem vyperu prádlo.

Pojďte to zkusit s námi :)

 

Těšíme se na vás!

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.