ARGILETZ Jíl ghassoul v tubě k přímému použití 150 g

14 hodnocení
 
Efekt lupa
 

Jíl ghassoul Argiletz v tubě k přímému použití. Tradiční orientální péče Argiletz o mytí vlasů, pleti a i pokožky celého těla.

Dostupnost Skladem
191 Kč    
Značka Argiletz
Kategorie PLEŤOVÉ MASKY
 

aRGILETZ jíl ghassoul

Argiletz Raw Ghassoul jíl - lávová země. Tradiční orientální péče Argiletz o mytí vlasů, pleti a i pokožky celého těla.

Alternativa bez tenzidů k šamponu a mýdlu.
Lavaerde je přírodní minerál. Její zvláštní vlastnosti k péči o tělo a vlasy jsou známy již po staletí a toto tajemství se dědilo z generace na generaci. V severní Africe je již po staletí ceněným prostředkem k jemnému mytí pokožky a vlasů. Bílá Lavaerde je bohatá na kaolín - velmi jemný, neželezitý a proto velmi světlý minerál. Slovo kaolín je odvozeno od názvu čínské vesnice Gaolin, kde byla bílá lavaerde objevena.
Dárek přírody: Lavaerde myje jinak.
U produktů obsahujících tensidy - šampon a mýdlo, se čistící účinek zakládá na snížení povrchového napětí vody, kdy se nečistota a mastnota odloučí a opláchne. Čistící účinky Lavaerde se naproti tomu zakládají na fyzikálním mechanismu. Lavaerde nebo-li ghassoul - jak se ji říká v Maroku - se skládá z iontů křemíku a magnesia, stejně jako z oxidů železa a vápníku. Při spojení s vodou se vytvoří příjemná gelová konzistence. Jemné částečky Lavaerde mají vlastnost "nasát" nečistotu a přebytečný maz jako savý papír. Díky této jedinečné vlastnosti se pokožka a vlasy nikdy úplně neodmastí, jako tomu bývá u zvlášť agresivních produktů s tensidy. Tím Lavaerde nepoškodí přirozený ochranný kyselý film pokožky a nedráždí mazové žlázky.

Lavaerde Argiletz má mnoho předností:

  • Nedráždí a pokožka ji velmi dobře snáší.
  • Čistí vlasy a pokožku bez poškození ochranného kyselého filmu. Umyté vlasy jsou hedvábně měkké, lesklé a pružné.
  • Při pravidelném používání se prodlužují intervaly mezi jednotlivým mytím vlasů.
  • Je naprosto šetrná k životnímu prostředí - neobsahuje tensidy a nic, co by zatěžovalo odpadní vody.

Práškový jíl Argiletz se pro mytí vlasů a pokožky připravuje následovně: Rozmíchejte (pro středně dlouhé vlasy) 3-6 zarovnaných polévkových lžic prášku Argiletz se zhruba dvojnásobným množstvím teplé vody. Tím vznikne sametově-tekutá pasta, kterou nechte chvíli nabobtnat, doporučujeme přidat do směsi několik kapek oleje (například jojobový nebo hroznový). Naneste směs na mokré vlasy a jemně masírujte. Nechte krátce působit a poté důkladně opláchněte teplou vodou. Jedno umytí stačí. Následné upravte vlasy jak jste zvyklí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

logo_3

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.