Příběh

 
 
...Martina z Lotosu

Prodávám s radostí, balím s láskou a vybírám dodavatele s vizí poctivosti a lepších zítřků. Veškerou kosmetiku osobně testuji, abych vám tak mohla nejlépe poradit. Dávám přednost malým rodinným firmám, ekologickým obalům a hlavně dbám na kvalitu složení. Ráda Vás přivítám ve svém salonu, na statku v Olšanech, poradím s nákupem osobně i online.

 

 

 

 


Martina Kozlíková

Zakladatelka "Lotosu"

 5FBC2821-DDE9-4E40-A5E6-2E2392BDAFB9

Jsem kadeřnicí, vizážistkou a majitelkou salonu Lotos Beauty, který funguje již více jak 12 let. Věnuji se zkrášlování žen pořádám workshopy a pobyty. Zajímám se také o bylinky, koně avšeho kolem přírody a seberozvoje. Mám štěstí, protože dělám práci, která mne baví a naplňuje.

Jsem moc vděčná, že se nyní mohu o své zkušenosti podělit skrze svůj obchod i s těmi vzdálenějšími.

 


 

Jak to vše začalo?

Během své praxe jsem vyzkoušela spoustu značek i těch nejluxusnějších, prošla různými školeními i semináři, testovala a zkoušela to nejlepší, ale velké pracovní tempo, nevhodné složení konvenční kosmetiky udělalo své.

Po porodu mých dětí jsem se začala potýkat se zdravotními problémy, kožními ekzémy, alergiemi a astmatem. Tak začala moje cesta za přírodní kosmetikou a zdravým životním stylem.

Vyzkoušela na svůj bolavý ekzém na rukou snad všechny dostupné produkty v lékárně, utratila během několika let nemalé peníze, ale efekt nebyl téměř žádný. Na kožním jsem dostala kortikoidovou mast která mi nepomáhala a informaci o tom, že ekzém se léčit nedá a dají se pouze mírnit příznaky.  Začala jsem trpět na chronické záněty, dýchacích cest a středního ucha. Na alergologii jsem na počínající astma dostala kortikoidové dýchadlo, po kterém jsem dostala nepěknou reakci, a to byla poslední kapka mého léčení touto cestou.

Tím nechci vůbec podceňovat lékaře, ani lékařské vzdělání, mé zkušenosti a poznatky se týkají především ekzémů, se kterými to doktoři prostě ještě moc neumí a to hlavně na začátku, kdy je potřeba informovat a změnit základní péčí. Tím je míněno například používání nedráždivé kosmetiky, praní v ekologických produktech, úprava jídelníčku a eliminace stresu. Kdybych tyto informace dostala už v počátku, velmi by mi to usnadnilo cestu.

Vlastní zkušenost je nepřenosná, proto jsem ráda, že jsem to nevzdala!

Začala jsem postupně zkoušet přírodní kosmetiku studovat složení a pracovala jsem na sobě i po jiných stránkách - vnitřně, myšlením. Objevila jsem v té době šetrnou kosmetiku a kvalitní ekologické produkty s výtažky z rostlin a bylinek.

Udržitelnost, krása, obaly šetrné k životnímu prostředí to vše se propojilo a moje práce, díky mým problémům, dostala jiný rozměr.

Ke všem mým oblíbeným značkám vedla dlouhá cesta a právě proto jsem přesvědčená o jejich kladech, účincích a vím, co by kvalitní kosmetika určitě obsahovat neměla. Zároveň nejdu cestou "fanatismu" na vlně strašení, vím že jed dělá dávka a tím se také řídím. Když můžu používám to nejvvíc košér co je, ať už jde o stravu nebo kosmetiku, ale pokud to nejde neběsním, nic totiž není černé, ani bílé.

Cesta mého podnikání nebyla snadná a vše se vyvíjelo postupně, protože jak se říká, "člověk míní, život mění". První vlastní salon jsem otevřela v lednu 2009 v Brně a během krátké doby vybudovala klientelu sobě i svým zaměstnancům, salon nabízel kadeřnické, kosmetické i vizážistické služby, pedikúru, manikúru, externě jsem líčila na přehlídkách, soutěžích krásy a získala tak mnoho zkušeností. Připravovala jsem také nevěsty a spolupracovala s fotografy na různých projektech. Krátce před mateřstvím jsem by rok v Austrálii na studijním pobytu, kde jsem ve volném čase pracovala v kadeřnickém salonu, byla to inspirativní zkušenost, ze které čerpám do dnes.

 

Nakonec jsem během své kariéry otevřela a rozběhla celkem 4 salony se zaměstnanci a dlouhodobým stop-stavem v přijímání nové klientely, ten poslední v Olšanech je pro mne návratem k sobě, protože sny nepadají z nebe, ale je třeba jim jít naproti, nebát se změny a poslouchat své srdce.

Proto také vznikl tento můj web, kde najdete pohromadě poradenství, inspiraci a možná také chvilku pro sebe v uspěchané době.

Ráda se o své zkušenosti podělím se všemi kdo se zajímají o "green beauty", ale také o seberozvoj a hledání vlastního potenciálu. Nejdůležitější na světě jsme totiž my sami, pokud najdeme lásku k sobě, můžeme ji skrze sebe posílat dál...

Dnešní doba je rychlá a my někdy zapomínáme vnímat, co nám příroda přináší, energii kterou má. Mějme radost z každé procházky s rodinou, z každé příjemně strávené chvíle, z každé kapky oleje, který do své kůže vetřeme, udělejme si čas na sebe.

Věřím, že vám moje zkušenosti budou k užitku a najdete odpovědi, které hledáte. Snažím se k problémům s pokožkou, nebo vlasy přistupovat celostně, nacházet harmonii ve všem co dělám a snažím se to předávat dál, protože nikdy to není jen o kosmetice, ani zdravé stravě. Jsme součástí celku a ten se skládá z mnoha dílků.

Objevila jsem kouzlo přirozené krásy u sebe, ale i v ženách, které za mnou přicházejí.

Namísto maskování nedostatků, se snažím odkrýt přednosti a ukázat je světu.

Pokud jste dočetli až sem, moc děkuji a posílám srdečné pozdravy.

Martina.

P.S. : Dávám přednost přírodním alternativám, ale když jsme nemocní a nezabírá ani cibule s medem, jdeme úplně normálně k doktorovi.

P.P.S.: Žijeme zdravě, jíme zdravě, ale když k nám přijedou do vesnice kolotoče i moje děti snědí hezky „barevnou“ cukrovou vatu...

P.P.P.S.: Nic se nemá přehánět, kromě lásky teda, té není nikdy dost ❤!