Náš příběh

7N8C4422
 
Tak to jsme my, holky z Lotosu

Prodáváme s radostí, balíme s láskou a vybíráme dodavatele s vizí poctivosti a lepších zítřků. Veškerou kosmetiku osobně testujeme, abychom vám tak mohly nejlépe poradit. Dáváme přednost malým rodinným firmám, ekologickým obalům a hlavně dbáme na kvalitu složení. V prostorách starého kouzelného domečku na slavkovském náměstí působíme od dubna 2017, kde si plníme své vize a sny.

Děkujeme za přízeň všem, kdo nás navštíví osobně nebo nakoupí přes náš eshop.  

 S láskou

Martina&Iva


Martina Kozlíková

Zakladatelka salonu

 

 Jsem kadeřnicí, vizážistkou a majitelkou salonu Lotos Beauty, který funguje již více jak 10 let. Věnuji se zkrášlování žen, přípravě nevěst, poradenství v péči o vlasy, pleť i líčení. Zajímám se také o bylinky a aromaterapii. Mám štěstí, protože dělám práci, která mne baví a naplňuje.

Jsem moc vděčná, že se nyní mohu o své zkušenosti podělit i s těmi vzdálenějšími.

Jak to vše začalo?

Během své 20 leté praxe jsem vyzkoušela spoustu značek i těch nejluxusnějších, prošla různými školeními i semináři, testovala a zkoušela to nejlepší, ale velké pracovní tempo, nevhodné složení konvenční kosmetiky udělalo své.

Po porodu mých dětí jsem se začala potýkat se zdravotními problémy, kožními ekzémy, alergiemi a astmatem. Tak začala moje cesta za přírodní kosmetikou a zdravým životním stylem.

Vyzkoušela na svůj bolavý ekzém na rukou snad všechny dostupné produkty v lékárně, utratila během několika let nemalé peníze, ale efekt nebyl téměř žádný. Na kožním jsem dostala kortikoidovou mast která mi nepomáhala a informaci o tom, že ekzém se léčit nedá a dají se pouze mírnit příznaky.  Začala jsem trpět na chronické záněty, dýchacích cest a středního ucha. Na alergologii jsem na počínající astma vyfasovala kortikoidové dýchadlo, po kterém jsem dostala třes po těle, a to byla poslední kapka mého léčení touto cestou.

Tím nechci vůbec podceňovat lékaře, ani lékařské vzdělání a podotýkám, že mé zkušenosti a poznatky se týkají jen ekzémů, se kterými to doktoři prostě ještě moc neumí :-),  to hlavně v počátku, kdy je potřeba informovat a změnit základní věci kolem péče o sebe, jako je například používání nedráždivé kosmetiky, praní v ekologických produktech, úprava jídelníčku a eliminace stresu. Kdybych tyto informace dostala už v počátku, velmi by mi to usnadnilo cestu.

Vlastní zkušenost je nepřenosná, proto jsem ráda, že jsem to nevzdala!

Začala jsem postupně zkoušet přírodní kosmetiku studovat složení a pracovala jsem na sobě i po jiných stránkách - vnitřně, myšlením. Objevila jsem v té době šetrnou kosmetiku a kvalitní ekologické produkty s výtažky z rostlin, ovoce i zeleniny. Udržitelnost, krása, obaly šetrné k životnímu prostředí.

Okamžitě jsem pocítila velikou změnu, ekzémy na mých rukou začaly ustupovat a byl to první krok ke zlepšení a já byla šťastná, že můžu i nadále vykonávat práci, kterou miluji.

Ke všem mým oblíbeným značkám které nyní prodávám a doporučuji vedla dlouhá cesta, ale právě proto jsem přesvědčená o jejich kladech, účincích a vím, co by kvalitní kosmetika určitě obsahovat neměla. Zároveň nejdu cestou "fanatismu" na vlně strašení, vím že jed dělá dávka a tím se také řídím. Když můžu používám to nejvvíc košér co je, ať už jde o stravu nebo kosmetiku, ale pokud to nejde neběsním. Nic totiž není černé, ani bílé.

Cesta mého podnikání nebyla snadná a vše se vyvíjelo postupně, protože jak se říká, "člověk míní, život mění". Vlastní salon v Brně jsem otevřela v lednu 2009 a během krátké doby bybudovala klientelu sobě i svým zaměstnancům, salon nabízel kadeřnické, kosmetické i vizážistické služby, externě jsem líčila na přehlídkách, soutěžích krásy a získala tak mnoho zkušeností. Připravovala jsem také nevěsty a spolupracovala s fotografy na různých projektech. V roce 2012 jsem se s rodinou přestěhovala z Brna na venkov, kousek od Slavkova. Přišlo rozhodnutí, zda tehdy 5 let zaběhnutý salon v Brně ponechat a dojíždět, nebo se přesunout do Slavkova u Brna a začít v nových prostorách zase od začátku. Rozhodla jsem se, vzhledem k časové náročnosti dojíždění do Brna a faktu, že nemáme babičky, které by pomohly s hlídáním a vyzvedáváním dětí, přesunout se blíže novému bydlišti a salon tedy přestěhovat do Slavkova. Díky stálé klientele, a někdy si říkám, že i díky vyšší moci vesmíru, se povedlo salon rychle rozběhnout i na novém 20km vzdáleném místě.

Po 4 letech fungování se naskytla další příležitost.

Větší prostory v domečku přímo na slavkovském náměstí a možnost rozšíření o prodejnu s přírodní kosmetikou a  padlo rozhodnutí rozjet e-shop tak, aby mohli nakoupit kvalitní produkty i ti vzdálenější, což bylo mým snem už dlouho. Sny ovšem nepadají z nebe, ale je třeba jim jít naproti, nebát se změny a poslouchat své srdce.

Na tuto cestu jsem přizvala moji společnici a kolegyni Ivu, se kterou nás spojil osud až teď, i když se známe 20 let. Jsem za to vděčná, protože se naše povahy skvěle doplňují. Vedeme spolu salon, prodejnu i online prodej. 

Mám ráda zvířata a přírodu, takže samozřejmě oceňuji, že firmy, se kterými spolupracuji, se zajímají o ekologii. Musím říct, že spolupráce s distributory a ve většině případů přímo výrobci přírodní kosmetiky je úplně jiná, než s velkými firmami. Oceňuji osobní jednání a citlivý přístup bez vnucování a nátlaku. A to co sama nemám ráda, nedělám ani já druhým, proto mile ráda poradím, doporučím a je na každém, co bude chtít vyzkoušet a pořídit si domů. Největší mojí odměnou je spokojenost a nadšení z přípravku, z toho že funguje a klienti se vrací.

Proto také vznikl tento můj osobní blog, kde najdete pohromadě poradenství, inspiraci a možná také chvilku pro sebe v uspěchané době. Ráda se o své zkušenosti podělím se všemi kdo se zajímají o "green beauty", ale také o seberozvoj a hledání vlastního potenciálu. Nejdůležitější na světě jsme totiž my samotní, pokud najdeme lásku k sobě, můžeme ji skrze sebe posílat dál...

Dnešní doba je rychlá a my zapomínáme vnímat, co nám příroda přináší, energii kterou má. Mějme radost z každé procházky s rodinou, z každé příjemně strávené chvíle, z každé kapky oleje, který do své kůže vetřeme, udělejme si čas na sebe. Žijme přítomným okamžikem.

Věřím, že vám moje zkošenosti budou k užitku a najdete odpovědi, které hledáte. Snažím se k problémům s pokožkou, nebo vlasy přistupovat celostně, nacházet harmonii ve všem co dělám a snažím se to předávat dál, protože nikdy to není jen o kosmetice, ani zdravé stravě. Jsme součástí celku a ten se skládá z mnoha dílků.

Objevila jsem kouzlo přirozené krásy u sebe, ale i v ženách, které za mnou přicházejí. Namísto maskování nedostatků, se snažím odkrýt přednosti a ukázat je světu.

Pokud jste se dočetli až sem, děkuji a posílám pozdravy.

Vaše Martina.

P.S.  Dávám přednost přírodním alternativám, ale když jsme nemocní a nezabírá ani cibule s medem, jdeme úplně normálně k doktorovi.

P.P.S. Žijeme zdravě, jíme zdravě, ale když  k nám přijedou do vesnice kolotoče i moje děti snědí lízátko ve tvaru dudlíku a hezky „barevnou“ cukrovou vatu...

P.P.P.S. Nic se nemá přehánět, kromě lásky teda, té není nikdy dost ❤!

 
 
 

Iva Kolenáčová

S Marťou se znám už hodně dlouho. Ještě chodila na střední školu, když jsem jí svěřila své vlasy do péče. Měla ten správný cit, odhad a uměla dobře poradit, nejen v péči o vlasy.

Vždycky jsem se zajímala o líčení a kosmetiku, bavilo mě chodit upravená a trochu podtrhnout svou ženskost. Marťa pokaždé přišla s novým tipem líčení, s novou značkou krému a s tou správnou radou.

Proto, když mě Martina oslovila, jestli bych s ní nechtěla spolupracovat, neváhala jsem ani minutu. Být součástí její práce a objevování nových značek a produktů bylo pro mě jako sen. Vždyť která holka by nechtěla pracovat s voňavými mýdly, pleťovými krémy, dekorativní kosmetikou i parfémy?
Objevila jsem za tu dobu plno nových věcí, ingrediencí, které se přidávají do přírodní kosmetiky, olejíčky, bylinky a různé výtažky. Sama na sobě i na celé rodině vše vyzkoušela a prověřila. A nejlepší na tom je, že to funguje! I bez chemie a zbytečných umělých přísad.

Přesvědčila jsem se, že i zdravé a přírodní produkty můžou pomoci s různými problémy – vyléčit akné, zklidnit citlivou pokožku popř. nám pomoci s úklidem.

A navíc vše v recyklovatelných obalech, s podporou lokálních dodavatelů a s důrazem na ekologii.

Člověk se postupem času vyvíjí a mění, a s přibývajícím věkem se mění i jeho myšlení. Víc myslí na druhé i na děti, a taky co bude, až my tady nebudeme…. A proč s tím nezkusit něco udělat? Třeba jen tím, že začnu třídit odpad a že začnu přemýšlet nad tím co jím, co používám za kosmetiku a v čem vyperu prádlo.

Pojďte to zkusit s námi :)

 

Těšíme se na vás!
 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.