Náš příběh

7N8C4422
 
Tak to jsme my, holky z Lotosu

Prodáváme s radostí, balíme s láskou a vybíráme dodavatele s vizí poctivosti a lepších zítřků. Veškerou kosmetiku osobně testujeme, abychom vám tak mohly nejlépe poradit. Dáváme přednost malým rodinným firmám, ekologickým obalům a hlavně dbáme na kvalitu složení. V prostorách starého kouzelného domečku na slavkovském náměstí působíme od dubna 2017, kde si plníme své vize a sny.

Děkujeme za přízeň všem, kdo nás navštíví osobně nebo nakoupí přes náš eshop.  

 S láskou

Martina&Iva


Martina Kozlíková (zprava)

Zakladatelka salonu

Jsem kadeřnicí, vizážistkou a majitelkou salonu Lotos Beauty, který funguje již 9 let. Věnuji se zkrášlování žen, přípravě nevěst, poradenství v péči o vlasy, pleť i líčení. Zajímám se také o bylinky a aromaterapii. Mám štěstí, protože dělám práci, která mne nesmírně baví a naplňuje.

Během své 15-ti leté praxe jsem vyzkoušela spoustu různých značek, prošla různými školeními i semináři, testovala a zkoušela to nejlepší, ale stále to nebylo ono. Po porodu mých dětí jsem se sama začala potýkat s různými zdravotními problémy, kožními ekzémy, alergiemi a astmatem. Tak začala moje cesta za přírodní kosmetikou a zdravým životním stylem.

Začalo to tak, že jsem vyzkoušela na svůj bolavý ekzém na rukou snad všechny dostupné značky v lékárně, utratila během několika let nemalé peníze, ale efekt nebyl téměř žádný. Na kožním jsem dostala kortikoidovou mast která mi nepomáhala a informaci o tom, že ekzém se léčit nedá a dají se jen mírnit příznaky. Na alergologii jsem na počínající astma vyfasovala kortikoidové dýchadlo, po kterém jsem dostala třes po těle, a to byla poslední kapka mého léčení touto cestou.

Tím nechci vůbec podceňovat lékařské vzdělání a podotýkám, že mé zkušenosti a poznatky se týkají jen ekzémů, se kterými to doktoři prostě ještě moc neumí :-), a to hlavně v počátku, kdy je potřeba informovat a změnit základní věci kolem péče o sebe, jako je například používání nedráždivé přírodní kosmetiky, praní prádla v ekologických produktech, případně i úprava jídelníčku. Kdybych tyto informace dostala už v počátku, velmi by mi to usnadnilo cestu.

Začala jsem postupně zkoušet přírodní kosmetiku a pracovala jsem na sobě i po jiných stránkách - vnitřně, myšlením. Objevila jsem v té době kosmetiku Davines. Kvalitní ekologické produkty s výtažky z rostlin, ovoce i zeleniny, udržitelnost, krása, obaly šetrné k životnímu prostředí. Okamžitě jsem poznala velikou změnu, ekzémy na mých rukou začaly ustupovat a byl to první krok ke zlepšení.

Postupně přibyla i dánská BIO certifikovaná kosmetika Natulique, krerá je luxusní a ještě více přírodní svým složením. Využívám nejen vlasovou péči, ale i barvy na vlasy s vysokým obsahem organických složek a BIO olejů, navíc jsem dostala možnost stát se součástí této značky a podílím se na vytváření nových kolekcí a školení kadeřníků, za což jsem velmi ráda. Lidé v Natulique jsou vlastně taková jedna rodina a to mne okouzlilo. Ke všem mým oblíbeným značkám které prodávám a doporučuji vedla dlouhá cesta, ale právě proto jsem přesvědčená o jejich kladech, účincích a vím, co by kvalitní kosmetika určitě obsahovat neměla.

Cesta nebyla snadná a vše se vyvíjelo postupně, protože jak se říká, "člověk míní, život mění". Vlastní salon v Brně jsem otevřela v lednu 2009, roce 2012 jsem se ale s rodinou přestěhovala z Brna na vesnici, kousek od Slavkova. Tam jsem už jezdila pravidelně v rámci spolupráce s mojí sestrou, která je fotografka za účelem líčení klientek. Přišlo rozhodnutí, zda tehdy 5 let zaběhnutý salon v Brně ponechat a dojíždět, nebo se přesunout do Slavkova u Brna a začít v nových prostorách zase od začátku. Rozhodla jsem se, vzhledem k časové náročnosti dojíždění do Brna a faktu, že nemáme babičky, které by pomohly s hlídáním a vyzvedáváním dětí, přesunout se blíže novému bydlišti a salon tedy přestěhovat do Slavkova. Díky stálé klientele, a někdy si říkám, že i díky vyšší moci vesmíru, se povedlo salon docela rychle rozběhnout i na novém místě. Po 4 letech fungování se naskytla příležitost větších prostor v domečku přímo na slavkovském náměstí a možnosti rozšíření o prodejnu s přírodní kosmetikou a eshop tak, aby mohli nakoupit kvalitní produkty i ti vzdálenější, což bylo mým snem už dlouho. Sny ovšem nepadají z nebe, ale je třeba jim jít naproti, nebát se změny a poslouchat své srdce. Na tuto cestu jsem přizvala moji společnici a kolegyni Ivu, se kterou nás spojil osud až teď, i když se známe 20 let. Jsem za to vděčná, protože se naše povahy skvěle doplňují.

Mám ráda zvířata a přírodu, takže samozřejmě oceňuji, že firmy, se kterými spolupracuji, se zajímají o ekologii. Musím říct, že spolupráce s distributory a ve většině případů přímo výrobci přírodní kosmetiky je úplně jiná, než s velkými firmami. Oceňuji osobní jednání a citlivý přístup bez vnucování a nátlaku. A to co sama nemám ráda, nedělám ani já druhým, proto mile ráda poradím, doporučím a je na každém, co bude chtít vyzkoušet a pořídit si domů. Největší mojí odměnou je Vaše spokojenost a nadšení z přípravku, to že funguje a vy se vracíte. Co mám na přírodní kosmetice úplně nejraději je její univerzálnost. Může ji používat celá rodina včetně dětí, můžeme ji používat k tomu k čemu je určená, ale i na mnoho dalších způsobů. Cítím z ní jinou energii než z konvenční kosmetiky, která se často jen tváří jako přírodní.

Dnešní doba je uspěchaná a my zapomínáme vnímat, co nám příroda přináší, energii kterou má. Mějme radost z každé procházky s rodinou, z každé příjemně strávené chvíle, z každé kapky oleje, který do své kůže vetřeme, udělejme si čas na sebe. Žijme přítomným okamžikem.

Mějte pohodové dny,

Vaše Martina.

P.S.  Dávám přednost přírodním alternativám, ale když jsme nemocní a nezabírá ani cibule s medem, jdeme úplně normálně k doktorovi.

P.P.S. Žijeme zdravě, jíme zdravě, ale když  k nám přijedou do vesnice kolotoče i moje děti snědí lízátko ve tvaru dudlíku a hezky „barevnou“ cukrovou vatu...

P.P.P.S. Nic se nemá přehánět, kromě lásky teda, té není nikdy dost ❤!

 


Iva Kolenáčová (zleva)

S Marťou se znám už hodně dlouho. Ještě chodila na střední školu, když jsem jí svěřila své vlasy do péče. Měla ten správný cit, odhad a uměla dobře poradit, nejen v péči o vlasy.

Vždycky jsem se zajímala o líčení a kosmetiku, bavilo mě chodit upravená a trochu podtrhnout svou ženskost. Marťa pokaždé přišla s novým tipem líčení, s novou značkou krému a s tou správnou radou.

Proto, když mě Martina oslovila, jestli bych s ní nechtěla spolupracovat, neváhala jsem ani minutu. Být součástí její práce a objevování nových značek a produktů bylo pro mě jako sen. Vždyť která holka by nechtěla pracovat s voňavými mýdly, pleťovými krémy, dekorativní kosmetikou i parfémy?
Objevila jsem za tu dobu plno nových věcí, ingrediencí, které se přidávají do přírodní kosmetiky, olejíčky, bylinky a různé výtažky. Sama na sobě i na celé rodině vše vyzkoušela a prověřila. A nejlepší na tom je, že to funguje! I bez chemie a zbytečných umělých přísad.

Přesvědčila jsem se, že i zdravé a přírodní produkty můžou pomoci s různými problémy – vyléčit akné, zklidnit citlivou pokožku popř. nám pomoci s úklidem.

A navíc vše v recyklovatelných obalech, s podporou lokálních dodavatelů a s důrazem na ekologii.

Člověk se postupem času vyvíjí a mění, a s přibývajícím věkem se mění i jeho myšlení. Víc myslí na druhé i na děti, a taky co bude, až my tady nebudeme…. A proč s tím nezkusit něco udělat? Třeba jen tím, že začnu třídit odpad a že začnu přemýšlet nad tím co jím, co používám za kosmetiku a v čem vyperu prádlo.

Pojďte to zkusit s námi :)

 

Těšíme se na vás!
 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.