OZN - Vegan odlakovač na nehty bez acetonu - AMMY

1 hodnocení
 
Efekt lupa
 

Veganský odlakovač na nehty bez obsahu acetonu a dalších toxických látek. Odlakuje nehty bezpečně a bez silného nepříjemného zápachu

Dostupnost Skladem
425 Kč    
Značka OZN
Kategorie OZN
 

Vegan odlakovač na nehty Ammy od OZN neobsahuje aceton ani další nebezpečné látky. Je založený na dibázickém esteru (DBE), jež vzniká reakcí kyseliny a alkoholu. Toto rozpouštědlo je čirá, bezbarvá kapalina s mírným odérem, šetrná k vašemu zdraví i životnímu prostředí. Odlakovač je naopak obohacen o složky, které se starají o hydrataci, výživu a obnovu vašich nehtů a nehtové kůžičky.

Odlakovač je samozřejmě cruelty free a netestovaný na zvířatech. 

ÚČINNÉ SLOŽKY

 • Provitamín E - regenerační účinek.
 • D-Panthenol/50P - hojivá složka, která podporuje zdraví pokožky, vlasů i nehtů.
 • Gel z aloe vera - má protizánětlivé, hojivé a zvlhčující vlastnosti.
 • Rostlinný glycerin - cukerný alkohol se zvlhčujícími schopnostmi.

Složení:

90 % rostlinné složky:

deriváty z udržitelných složek, jako je dřevo, brambory, červená řepa, špalda, cukrová třtina, maniok nebo kukuřice.

10 % netoxické syntetické látky:

DPE 2, E Acetat Vitamin, D-Phantenol / 50P, Aloe-Vera Gel, Gel Potassium, Sodium Benzoate, Water, Glycerin.

 Použití:

Aplikujte odlakovač na vatový tampon, jemně přitlačte na nehet a chvilku počkejte, až lak trochu povolí. Poté setřete. 

OZN odlakovač neobsahuje žádná agresivní rozpouštědla, takže může odstranění laku trvat o chvilku déle než u běžných odlakovačů. Čistí však nehty důkladněji a šetrněji.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
OZN

Německou značku OZN založili v roce 2015 David Gerrlich a Nina Skarabela.

David působí v kosmetickém průmyslu již více než deset let a je v Německu docela známou osobností v oblasti vývoje a inovace laků na nehty, jak mi Nina osobně sdělila. 

Nina, jako grafická designerka s velkým smyslem pro estetično, měla už od začátku jasno v tom, jak by měla tato unikátní značka laků vypadat - ekologická, bez toxických přísad, ale zároveň s umělecky pojatým designem. A to se opravdu podařilo. Obaly laků OZN jsou minimalistické, oku chytlavé a mezi ostatními značkami vskutku vynikají. 

NINA SKARABELA - OZN FOUNDER„Od začátku jsem měla jasnou představu o tom, jak má značka bude působit a vypadat. Ano, bude bez škodlivých přísad - ale nebude mít nějaký ekologicky hrozivý obal s nic neříkajícím čistým a moderním designem - chtěla jsem něco, co bych si já okamžitě koupila, když bych to v obchodě nebo na internetu spatřila. Inspirovalo mě 1000 různých drobností... mé oblíbené obchůdky, výrobky, které miluji a nejrůznější obaly, jež jsem po léta uchovávala, protože je bylo škoda jen tak vyhodit, a také umění a časopisy. Snažila jsem se dát značce individuální nádech, vyjádřit určitý pocit a věřím, že to také tak ucítíte."

Nina Skarabela

Laky OZN jsou kompletně veganské, netestované na zvířatech a certifikované halal. Kromě svých obalů jsou také unikátní tím, že jsou 22 free, neobsahují tedy 22 nejvíce toxických složek, které se nejčastěji používají v lakovacím kosmetickém odvětví. Tato značka používá pouze alternativní rozpouštědla a sloučeniny, které jsou biologicky odbouratelné a nepředstavují tak zátěž ani pro životní prostředí. Příkladem může být například butylacetát, což je rozpouštědlo, které je odvozeno od kyseliny octové.

Pohled na jednotlivé ingredience vám ihned odhalí, že složení těchto laků na nehty se od jiných 'přírodních' značek liší. Zatímco má rešerše do složení nejznámějších značek ukázala, že složení je u všech víceméně stejné, OZN mě překvapila zcela odlišnými složkami a celou kompozicí vůbec. Navíc výrobce vyvinul i nadčasový a netoxický odlakovač na nehty. Takže celá nehtová péče je kompletní a je to již více než kompromis v celkové netoxické peči o tělo, pleť a organismus. 

Laky OZN ani jiné jejich produkty neobsahují:

 • Formaldehyd - považuje se za karcinogen, nicméně v EU je stále povolen v koncentraci nižší než 1%.
 • Formaldehydovou pryskyřici
 • Toluen - rozpouštědlo, odmašťuje pokožku, může způsobovat záněty.
 • Colophonium - škodlivá pryskyřice, může způsobit kontaktní ekzém.
 • DBP, dibutyl ftalát - změkčovadlo, jeho vdechnutí nebo požití může vést ke zdravotním problémům a dočasným příznakům, jako jsou závratě, nevolnost a bolesti hlavy. Evropská unie považuje DBP za toxický pro reprodukční orgány.
 • Parabeny - konzervační látky.
 • Xylol - rozpouštědlo, které může při vstřebání kůží a dýchacími cestami představovat zdravotní riziko, může způsobit bolesti hlavy, problémy s pamětí a orientací, závratě a dušnost.
 • Aceton - chemická sloučenina, která může dráždit pokožku. Jeho výpary mohou způsobit nevolnost.
 • TPHP, trifenylfosfát - může negativně ovlivnit hormonální rovnováhu, reprodukci a metabolismus.
 • Minerální oleje
 • Silikon

OZN - Laky a nehtyLaky OZN představují skvělou netoxickou variantu klasických konvenčních laků, aniž byste museli dělat kompromis, co se týká barevných odstínů, sytosti, lesku či výdrže.

Co se barevné pigmentace týče, OZN někdy využívá takzvané AZO barviva. AZO barviva jsou podezřelá z toho, že jsou karcinogenní nebo způsobují alergie a záněty. Potenciální rizika spojená s lakem na nehty jsou však zcela irelevantní, protože barviva nepřijdou do přímého styku se sliznicemi, jako je tomu v případě očních stínů, kde se někdy dostanou do kontaktu s okem, ani nejsou náhodně 'snězeny', jak se to může stát u rtěnek.